دوره مدیریت ذهن و محاسبات ذهنی مخصوص بزرگسالان (مقدماتی و پیشرفته)


اهداف کلی دوره مدیرت ذهن و محاسبات ذهنی :

(۱اخذ بهترین تصمیم در کمترین زمان ( مدیریت بحران)

(۲تقویت حافظه بلند مدت

(۳ تبدیل نگرش تک بعدی به چند بعدی

(۴ افزایش خلاقیت و اعتماد به نفس

(۵ افزایش توانمندی سرعت محاسبات ذهنی افراد

(۶ استفاده از دو نیمکره ذهن به طور همزمان ( مدیریت زمان)

(۷ آشنایی با دنیای ریاضیات

که این هفت هدف مکمل یکدیگرند .

دروه های آموزشی محاسبات ذهنی برای دانشجویان :

برای کلیه دانشجویان اهداف مذکور کاربردی تر می باشد چون که دانشجو در هر رشته که باشد پس از فارغ التحصیلی باید مدیریت خود را نسبت به مسایل موجود بیشتر نماید تا بتواند شاخص تر از هم دوره های خود باشد.

بعنوان مثال : یک داشنجوی پزشکی وقتی توامندی مدیریت ذهن و محاسبات ذهنی خود را افزایش می دهد هرگاه یک بیمار در حال کما را نزد وی آورند می تواند با تصمیم گیری سریع و درست در کمترین زمان بیمار را از فوت احتمالی نجات دهد که این خود شاخصه بارز یک پزشک نسبت به سایر پزشکان هم دوره خود می باشد حال با توجه به اینکه در رشته پزشکی درس ریاضی بسیار کم رنگ می باشد لذا شاید در ابتدا این دوره برای یک پزشک بسیار عجیب باشد حال با توجه به اینکه پزشک می تواند توانمندی ذهنی خود را با این دوره ارتقا دهد. زیرا  این دوره در حقیقت یک ورزش ذهن می باشد.

همانگونه که یک پزشک برای همه افراد  ورزش را برای کاهش چربی و سلامتی فیزیکی توصیه می کنند این دوره هم برای عموم برای سلامت ذهن و کارایی بهینه آن توصیه می گردد .

حال با توجه به توضیحات فوق می توان نتیجه گرفت که این دروه تا چه حد می تواند کارایی رشته های فنی و مهندسی و. علوم پایه را که مستقیماً با ریاضی در ارتباط است در تجزیه و تحلیل بهیینه مسایل و نگرش چند بعدی آن افزایش می دهد .

در ضمن داشنجویان پس از فارغ التحصیلی و شروع به کار تدریج          سمت های مدیریتی را عهده دار می شوند که با توجه به اینکه یک فارغ التحصیل پس از یک زمان مشخص ( بعنوان مثال ۱۰ سال ) می تواند مدیریت یک پروژه یا بخشی را به عهده بگیرد ولی با این توامندی سرعت تجزیه و تحلیل  و کارایی ذهن بالا رفته و این زمان حداقل ۵۰ درصد کاهش یافته یعنی  به پنج سال می رسد .

دوره های آموزشی برای پرسنل ادارات و بانک ها و ارگان ها:

دوره مدیریت ذهن و محاسبات ذهنی پس از اجرا در وزاتخانه یا  بانک ها یا ارگان ها می تواند بهره وری آنها را بالا برده و شخص می تواند در ۸ ساعت کاری ، کارایی ۱۰ ساعت را داشته باشد یعنی روزانه ۲ ساعت صرفه جویی کاری را شامل می شود .

حال اگر میزان روزهای کاری سالیان ۲۵۰ روز در سال و میانگین حقوق هر فرد ۸۰۰۰ تومان در ساعت باشد برای ارگانی که ۱۰۰۰ نفر پرسنل دارد این دوره صرفه جویی معادل مبلغ زیر را دارد.

تومان ۲*۲۵۰*۸۰۰۰*۱۰۰۰=۴٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰

یعنی فقط چهار مییارد تومان صرفه جویی هزینه به جز کاهش   هزینه ها را در برمی گیرد .

و هرگاه سرعت افراد بالا رود اعتماد به نفس آنها افزایش یافته و آمار اشتباهات کاهش می یابد .

{۷۴۲a50968fc218394da751de3e88a294f0122614cdba935791f53f143993ee4f} 100 = اعتماد به نفش + استرس

افزایش اعتماد به نفس ،استرس را کاهش داده و میزان خطاها به حداقل می رسد.  این عوامل نتایج زنجیره ای است که از دوره مدیریت ذهن و محاسبات ذهنی به دست می آید .

مدت آموزش :

هشت جلسه مقدماتی اول ( شامل آموزش جمع و تفریق و ضرب و کدبندی مقدماتی)

هشت جلسه مقدماتی دوم ( شامل آموزش تقسیم و جذر وکدبندی پیشرفته)

هزینه دوره:

هزینه هر دوره ۹۲۰۰۰۰ تومان می باشد.

*برای افرادی که دوره ها را با موفقیت سپری کنند گواهینامه اهدا می شود*

اخباربرنامه های تلویزیونی و مصاحبه ها

Adminمشاهده نوشته ها

علی بیات موحد "متخصص محاسبات سریع ذهنی" مبدع بیش از پانزده هزار فرمول برای محاسبات سریع و نفر دوم جام‌جهانی محاسبات ذهنی با عنوان دومین سوپرمغز جهان، اهل ایران است. وی در سال ۱۳۴۸ در زنجان متولد شدو از سن هفت سالگی محاسبات ذهنی را با جمع اعداد فرا گرفت، و در دوران تحصیل روش‌هایی را برای محاسبات ذهنی آن‌ها ابداع نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *